Kontakta oss

Telefon

040-882 25

Växeln har öppet helgfria vardagar 10.00-12.00

E-post

info@glokala.se

Adress

Glokala Folkhögskolan
Lantmannagatan 34
214 48 Malmö

Ledning

Jenny Andersson
Rektor
0765 42 47 01
jenny@glokala.se

Kurator

Paula Aracena
0765 42 47 20
paula@glokala.se

Administration

Hassan Shammout
Administrativ samordnare och IT ansvarig
0765 42 47 02
hassan@glokala.se

Felicia Trellid
Administratör (inkl CSN-frågor)
0765 42 47 29
felicia@glokala.se

Vaktmästeri och lokalvård

Ahmed Almoudy
0765 42 47 04
ahmed@glokala.se

Alen Parker
alen@glokala.se

IT

Hassan Shammout
0765 42 47 02
hassan@glokala.se

Dung Ta
0765 42 47 22
dung@glokala.se

Allmän kurs (gymnasie)

Nadia Ben Amara Jonsson
Pedagog
nadia@glokala.se

Fatuma Awil
Pedagog
0733 32 86 22
fatuma@glokala.se

Gisela Mårtensson Ljungberg
Kursansvarig
0765 42 47 08
gisela@glokala.se

Gordana Gagic
Pedagog
0720 29 92 26
gordana@glokala.se

Klara Sager
Pedagog
0765 42 47 19
klara@glokala.se

Imad Al-Tamimi
Kursansvarig
0709 28 26 51
imad@glokala.se

Milo Bajraktari
Pedagog
milo@glokala.se

Iulia Macarie
Pedagog
iulia@glokala.se

Lärarassistent

Lone Havemose
Pedagog
0731 52 53 09
lone@glokala.se

Emma Ivarsson
Kursansvarig
emma@glokala.se

Anna Angantyr (tjänstledig)
Kursansvarig
0765 42 47 14
anna@glokala.se

Filmlinjen

Annika Fredriksson
Kursansvarig
0765 42 47 27
annika@glokala.se

Kalle Gartberger Pahlmblad
Kursansvarig
0765 42 47 27
kalle@glokala.se

Emil Wennborn
Assistent
0765 42 47 24
emil@glokala.se

Spinneriet: Urban musik

Ayla Adams
Kursansvarig
ayla@glokala.se

Emilia Carapic
Kursansvarig
emilia@glokala.se

Toritseju ”Toju” Jemide
Pedagog
toju@glokala.se

Spinneriet: Urban konst

Jens Lindqvist
Kursansvarig
0765 42 47 05
jens@glokala.se

Jamila Drott
Pedagog
0731 52 53 09
jamila@glokala.se

Samhällsentreprenör & projektet SMALEI

August Nilsson
Kursansvarig & pedagog
0736 98 25 57
august@glokala.se

Lone Havemose
Pedagog
lone@glokala.se

Seniorkursen

Ingemar Johnn
Kursansvarig
ingemar@glokala.se

Anders Lindholm
Kursansvarig
anders@glokala.se

Studiemotiverande kurs (SMF)

Eleonor Rosenlind
Kursansvarig
0733 32 86 23
eleonor@glokala.se

Fritidsledarutbildning

Ana Julia Sena
Kursansvarig
0765 42 47 07
anajulia@glokala.se

Catalina Muniz
Kursansvarig
0765 42 47 09
catalina@glokala.se

Tjänstlediga

Anna Angantyr